Brzeg, dnia 14 stycznia 2015r.
OR.IV.042.9.2014
DO WSZYSTKICH WYKONAWCÓW,
KTÓRZY POBRALI SPECYFIKACJĘ
ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
dot. postępowania na zadanie pn.:
„Opracowanie dokumentacji technicznych na zadania inwestycyjne Gminy Lubsza”
(organizowanego w trybie przetargu nieograniczonego)
Działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013r., poz. 907 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, Zamawiający informuje, że w dniach 7, 8 i 9 stycznia 2015r. wpłynęły do Zamawiającego pytania od Wykonawców do treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia i udziela następujących odpowiedzi:
Pytanie 1 dot. Pakietu nr 2 -„Remont basenu kąpielowego w Lubszy”
W związku z koniecznością wykonania operatu wodno-prawnego i uzyskania na jego podstawie odpowiedniego pozwolenia wodno-prawnego związanego z ujęciem wody i projektami hydrotechnicznymi, prosimy o zweryfikowanie stanowiska na temat czasu wykonania projektu remontu basenu kąpielowego w Lubszy. Może się okazać, że termin podany w SIWZ jest zbyt krótki na uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Prosimy o wydłużenie terminu na wykonanie projektów wymienionych w pakiecie 2.
Odpowiedź na pytanie nr 1
Zamawiający nie wyraża zgody na wydłużenie terminu wykonania dokumentacji.
Pytanie 2 dot. Pakietu nr 2 -„Remont basenu kąpielowego w Lubszy”
Proszę o wyjaśnienie, co Zamawiający ma na myśli określając dla pkt.1 ppkt.b dla Pakietu 2 – jedna usługę związaną z opracowaniem projektu obiektu kulturalno-wypoczynkowego. Takie pojęcie nie istnieje w klasyfikacji obiektów budowlanych. Czy wykonanie projektu basenu krytego, basenu otwartego, sali sportowej lub podobne będą wystarczające do wzięcia udziału w przetargu?
Pytanie 3 dot. Pakietu nr 2 -„Remont basenu kąpielowego w Lubszy”
Zamawiający wymaga wykazania się w okresie ostatnich trzech lat co najmniej jedna usługą związaną z opracowaniem projektu obiektu kulturalno-wypoczynkowego. Przedmiotem zamówienia jest projektu „Remontu basenu kąpielowego w Lubszy”. Basen kąpielowy w moim rozumieniu nie jest obiektem kulturalno-wypoczynkowym lecz rekreacyjno-wypoczynkowym. Czy w opisie wymagań nastąpiła pomyłka? Jeśli nie, to proszę o doprecyzowanie, co należy rozumieć pod pojęciem obiektu kulturalno-wypoczynkowego?
Pytanie 4 dot. Pakietu nr 2 -„Remont basenu kąpielowego w Lubszy”
Jednym z warunków udziału w w/w postępowaniu podanym w SIWZ p.6.b jest wykazanie przez oferenta, że wykonał projekt obiektu kulturalno-wypoczynkowego. Ponieważ obiekty takie nie występują w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych, proszę o udzielenie informacji, czy np. projekt przebudowy lub budowy biblioteki, zaplecza sali sportowej, czy hotelu w budynku dworca kolejowego, Zamawiający uzna za spełnienie omawianych wymagań?
Odpowiedź na pytanie nr 2, nr 3 i nr 4
Zamawiający precyzuje warunek udziału w postępowaniu opisany w pkt. 6.1b) dot. posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, w następujący sposób:
- wykonawca musi wykazać, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę związaną z opracowaniem projektu basenu odkrytego o powierzchni lustra wody min. 500 m2 (potwierdzoną dowodem, że została wykonana należycie).
Pytanie 5 dot. Pakietu nr 2 -„Remont basenu kąpielowego w Lubszy”
Proszę o udostępnienie na swej stronie fotografii remontowanego obiektu i „skanów” jego dokumentacji archiwalnej, a co najmniej ujawnienie planu sytuacyjnego w czytelnej skali oraz opisania dotychczasowych warunków uzdatniania i dostawy wody do basenu.
Odpowiedź na pytanie nr 5
1/ Zamawiający załączył: mapę sytuacyjną, mapkę ewidencyjną w skali 1:2000, wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubsza w skali 1:2000 dla działki nr 305 (na której znajduje się kąpielisko), zdjęcia obiektu.
2/ Uzupełnienie opisu przedmiotu zamówienia:
Opis terenu: działka gminna o powierzchni 0,8 ha, uzbrojona w sieci wod-kan, elektryczną, oświetleniową, na której znajdują się: niecka basenowa (otwarty basen o wym. 50 x 18m z otwartym brodzikiem o wym. 20x20m), drewniane obiekty towarzyszące (pomieszczenia: gospodarcze, ratowników, hydroforni, recepcji, rozdzielni elektrycznej, przebieralni, sanitariatów) – w złym stanie technicznym oraz ciągi komunikacyjne. Obiekt znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej i projekt budowlany należy uzgodnić z konserwatorem zabytków. Dokumentacja musi być kompletna do uzyskania pozwolenia na budowę przez Zamawiającego. Nie posiadamy żadnej dokumentacji archiwalnej (projektowej, inwentaryzacyjnej, innej) dot. basenu.
3/ Basen jest nieużytkowany (zamknięty) od 7 lat. W załączeniu dokumentacja z 2007r. w sprawie wyników kontroli PSSE w Brzegu dot. stanu sanitarno-technicznego, oceny jakości wody i badań wody w kąpielisku.
Pytanie 6 dot. Pakietu nr 2 - „Remont basenu kąpielowego w Lubszy”
Czy przyczyną, która wymusza potrzebę remontu niecki basenu jest nieszczelność izolacji, czy fizyczne zużycie okładzin?
Odpowiedź na pytanie nr 6
Remont niecki basenu polega na usunięciu mat z włókna szklanego na żywicy poksydowej oraz uzupełnieniu ubytków betonu.
Jednocześnie Zamawiający –Burmistrz Brzegu- decyzją Komisji Przetargowej z dnia 14 stycznia 2015r., działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, dokonuje następujących zmian treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączników do SIWZ:
1) Zamawiający zmienia treść punktu 6 ppkt 1 lit. b) SIWZ- Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków w zakresie Pakietu nr 2, który otrzymuje brzmienie:
„b) posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia tj. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie- wykonał co najmniej:
Pakiet nr 1– jedną usługę związaną z opracowaniem projektu drogi o nawierzchni asfaltowej obejmującej swoim zakresem branżę drogową;
Pakiet nr 2 - jedną usługę związaną z opracowaniem projektu basenu odkrytego o powierzchni lustra wody min. 500 m2;
Pakiet nr 3 - jedną usługę związaną z opracowaniem projektu budowy sieci kanalizacyjnej dla budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego (min. 50 domów) z odprowadzeniem ścieków do zbiorczej stacji zlewnej;
Pakiet nr 4- jedną usługę związaną z opracowaniem projektu sieci tranzytowej wodociągowej, spiętej ze stacją uzdatniania wody;”
2) Zamawiający zmienia treść Opisu przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 1 do wzoru Umowy - Pakiet nr 2 - „Remont basenu kąpielowego w Lubszy”- poprzez dodanie
w pkt 1. opisu terenu, który otrzymuje brzmienie:
„ 1. Opis stanu istniejącego: basen kąpielowy nieczynny od 6 lat, zły stan techniczny, odparzone maty z włókna szklanego na ścianach niecki basenu, pomieszczenia toalet zniszczone w wyniku pożaru, wykruszone schody i uszkodzone ciągi komunikacyjne, przebieralnie do rozbiórki, itp.
Basen kąpielowy o wymiarach olimpijskich, otwarty (sezonowy), wybudowany przed 19939 rokiem, znajduje się w ewidencji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu. Położenie obiektu na działce nr 205 w obrębie ewidencyjnym Lubsza, w parku rekreacyjnym. Basen kąpielowy jest ogrodzony, znajduje się w nim brodzik dla dzieci, skocznia, natrysk z zimną wodą, sanitariaty, przebieralnie, pomieszczenia biurowo-gospodarcze.
Opis terenu: działka gminna o powierzchni 0,8 ha, uzbrojona w sieci wod-kan, elektryczną, oświetleniową, na której znajdują się: niecka basenowa (otwarty basen o wym. 50 x 18m z otwartym brodzikiem o wym. 20x20m), drewniane obiekty towarzyszące (pomieszczenia: gospodarcze, ratowników, hydroforni, recepcji, rozdzielni elektrycznej, przebieralni, sanitariatów) – w złym stanie technicznym oraz ciągi komunikacyjne. Obiekt znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej i projekt budowlany należy uzgodnić z konserwatorem zabytków. Dokumentacja musi być kompletna do uzyskania pozwolenia na budowę przez Zamawiającego. Nie posiadamy żadnej dokumentacji archiwalnej (projektowej, inwentaryzacyjnej, innej) dot. basenu.”
Mając na uwadze treść art. 12a ust. 1 i ust. 2 pkt 1) oraz art. 38 ust. 4a pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający- Burmistrz Brzegu- informuje, że nie jest konieczna zmiana terminu składania ofert o czas niezbędny na wprowadzenie zmian
w ofertach, ponieważ termin liczony od dnia dokonania zmian treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia prowadzących do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu do pierwotnie wyznaczonego terminu składania ofert na dzień 10.02.2015r. jest dłuższy i wynosi więcej niż 22 dni od dnia przekazania Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej zmiany ogłoszenia.
Zamawiający przypomina ponadto iż w/w zmiany stanowią integralną część siwz i wiążą Wykonawców.
Na stronie internetowej Zamawiającego www.bip. brzeg.pl zamieszczone zostały następujące dokumenty uwzględniające powyższe modyfikacje tj.: ogłoszenie przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, SIWZ, Opis przedmiotu zamówienia- Załącznik nr 1 do wzoru Umowy- Pakiet nr 2 oraz dokumenty wymienione w odpowiedzi na pytanie nr 5.
Burmistrz Brzegu
Jerzy Wrębiak